činnost resortu

Domov důchodců ve Velkých Hamrech slavnostně otevřel volnočasový klub pro pány

V pondělí 16. ledna proběhlo slavnostní otevření volnočasového „Pánského klubu“, který nabízí uživatelům zařízení Domov důchodců Velké Hamry, příspěvková organizace, širokou škálu aktivit pro využití ve volném čase.

„Nápad vznikl před vánocemi, kdy většina aktivit byla zaměřena pro naše uživatelky a pánové se trochu nudili.“ vysvětluje Mgr. Čestmír Skrbek, ředitel organizace. Pánský klub je situován v podkroví zařízení a nabízí uživatelům stolní fotbal, šipky, karetní hry, součástí je také televize se sportovními kanály a lednička pro nezbytné občerstvení.

Klub je primárně určen pro mužské obyvatele zařízení, avšak dle slov ředitele organizace nevadí, když do klubu zavítá taká dámská společnost z řad uživatelek. Fotografie ze slavnostního otevření si můžete prohlédnout v galerii pod příspěvkem.

Uživatelé DENNÍHO STACIONÁŘE Česká Lípa opět zabodovali na Zimních hrách Speciálních olympiád

24. 1. 2017

Od 8. - 13. ledna 2017 se v krásném prostředí Horní Malé Úpy v Krkonoších konal 26. ročník ZIMNÍCH HER SPECIÁLNÍCH OLYMPIÁD, které pravidelně připravuje ČESKÉ HNUTÍ SPECIÁLNÍCH OLYMPIÁD pro sportovce s mentálním postižením, děti a seniory.

Letošního ročníku sportovních her se zúčastnilo 215 závodníků a členů doprovodu. Celý týden usilovali o medaile také uživatelé Denních a pobytových sociálních služeb, příspěvkové organizace z České Lípy. Soutěžili v běžeckém a sjezdovém lyžování s nejlepšími sportovci z celé České republiky. Naši uživatelé reprezentovali denní stacionář Česká Lípa velice úspěšně a získali šest medailí, tři zlaté a tři stříbrné.

Zlatou a stříbrnou medaili vybojoval pan Dušan Dušánek ve slalomu a v obřím slalomu, slečna Petra Podešvová získala zlatou a stříbrnou medaili v běžeckém lyžování, slečna Petra Sádlová získala zlatou medaili také v běžeckém lyžování a pan Jakub Kubát získal stříbrnou medaili v běžeckém lyžování na trase 500 m. Slečna Petra Sádlová pojede 14. března tohoto roku na Světové zimní hry Speciálních olympiád do Rakouska, kde bude bojovat v běžeckém lyžování. Všem našim sportovcům srdečně blahopřejeme a děkujeme za krásnou reprezentaci nejen zařízení Denní a pobytové sociální služby, příspěvková organizace.

Zákaz návštěv v Domově důchodců v Českém Dubu končí ve středu

14. 2. 2017

S účinností k 15. únoru odvolává vedení Domova důchodců Český Dub zákaz návštěv, ten byl v platnosti od 10. ledna 2017.

„Zákaz návštěv je nepopulární opatření, které samozřejmě negativně ovlivňuje pohodu našich obyvatel. Přistupujeme k němu v jen nezbytných případech. Proto jsme rádi, že ho můžeme zrušit,“ vysvětlil Radim Pochop, ředitel domova. Jak podotkl, nepopulární opatření bylo přijato s cílem ochránit zdraví klientů. „Zákaz vycházel z aktuální situace, byl enormní výskyt chřipkových onemocnění. Přihlédli jsme k doporučení hygieniků a praktických lékařů,“ dodal ředitel domova.

Starší lidé jsou na podobná onemocnění citlivější a jejich organizmus se s nemocí mnohem hůře vypořádává. Není přehnané konstatování, že může jít i o ohrožení života.

Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst.

Zpracovávám...